logo

KLADEŇÁCI KLADNU

Radikální omezení hazardu, odkup kina OKO

Novinky posledních týdnů shrnujeme pravidelně na stránkách Kamelotu. Lednový článek přinášíme i na našich webových stránkách.

Vážení čtenáři,

začíná nám nový rok, rád bych vám za Volbu pro Kladno popřál vše nejlepší, ať je následujících dvanáct měsíců plných radosti, osobních úspěchů, a především pevného zdraví a rodinného štěstí. Navíc vám přeji, ať se potkáte s co nejmenším počtem závistivých a hloupých lidí, tedy takových, o kterých hovořil už J. Werich: „S blbejma nikdy nediskutujte, jednak je to ztráta času a jednak jim tím prokazujete laskavost, že je vůbec berete na vědomí.” Za Volbu pro Kladno vám mohu slíbit, že se budeme dále snažit rozvíjet naše město a zkvalitňovat život v něm.

Kino OKO mění majitele

V letošním roce nás čeká řada investičních akcí, kterým se budeme věnovat v dalších vydáních. Už v závěru roku se nám ale podařilo učinit významný krok pro pěší zónu. Tím je nákup objektu bývalého kina OKO. Naším záměrem je z této budovy vybudovat kulturní centrum, které pomůže oživit střed města, konkrétně by zde mělo vzniknout víceúčelové zařízení vhodné například pro divadlo, koncerty, kongresy, plesy, zejména maturitní. Už nechceme dopustit, abychom na pěší zóně měli ubytovnu či jiné sociální zařízení včetně jeho negativního dopadu na okolí.

Radikální omezení hazardu

Změnou vyhlášky se nám podařilo významně omezit hazard v celém městě. Z původních 120 míst jich zbylo pouze 35. Hazard sám o sobě je tak závažným tématem, že s ním nelze hazardovat, proto je cesta regulace jedinou možnou. Navíc od Nového roku budou platit i nová zákonná pravidla, která ještě pomohou s redukcí výherních míst, registrací hráčů a například nemožností utrácet sociální dávky právě za hazard. Součástí schválené vyhlášky je povolení pro dvě kasina, v obchodních centrech Oáza a Central. Jejich provozovatelé ovšem oproti běžným hernám zaručují výrazně důkladnější bezpečnostní systém a kontrolu dodržování všech zákonných požadavků.

Pozvánka do divadla

Rádi bychom vás pozvali na nové představení, které nastudoval náš divadelní soubor. Inscenaci Soudné sestry doporučujeme všem příznivcům kvalitního divadla a zábavy, hra se bude líbit i dětem a studentům druhého stupně a středních škol.

Závěrem přejeme našim volejbalistům, aby si udrželi dobré místo v tabulce. Stejně tak to přejeme i hokejistům, držíme jim palce v bojích o postup do extraligy, byť to bude ještě velmi náročné. Už roky jsme nezažili pořádnou bílou zimu, věřme, že se letos dočkáme a užijeme si pravých zimních radovánek. Přejeme vám vše dobré do nového roku!

Glosa pod čarou

Nemůžeme nechat bez povšimnutí, že se Petr Bendl stal předsedou představenstva kladenské nemocnice, sám se přitom na středočeském zdravotnictví negativně podepsal. Navíc se Dan Jiránek, rovněž člen ODS, stal předsedou dozorčí rady nemocnice. Potvrdilo se tak, že není odborníkem na nic, ale dělat může asi cokoliv. 

Komentujte

*

captcha *