Koupaliště Sletiště

Koupaliště Sletiště láká nejen na nový bazén, zaměříme se i na Bažantnici

29.07.2022

Po rekonstrukci celého brouzdaliště a rozšíření zastíněné plochy s herním prostorem v roce 2017 jsme opravili i dlažbu u padesátimetrového plaveckého bazénu. Vytvořili jsme dlouho chybějící bezbariérový vstup k pětadvacetimetrovému bazénu a celkovou rekonstrukcí prošel i hlavní vstup do areálu. Za další roky jsme areál proměnili i novým automatickým závlahovým systémem, bistro stánkem a zázemím pro plavčíky včetně ošetřovny. S koaličními kolegy a SAMK jsme společně dokončili rekonstrukci padesátimetrového bazénu a jeho okolí.

Vyvložkovaná nerezová vana zajistí dlouho životnost, snazší údržbu, vysoký hygienický standard i jednodušší prohřev vody. V nerezovém provedení jsou i okolní brodítka a oplachové sprchy. Kompletně vyměněna byla dlažba v okolí bazénu, který byl oplocen a v jeho okolí byla dosazena zeleň. „Musím pochválit všechny pracovníky, kteří se na realizaci podíleli. Výsledek předčil má očekávání a věřím, že každý, kdo si přijde užít slunečné počasí, si ho zde užije v příjemném a kultivovaném prostředí. Je bez pochyby, že stejnou péči a pozornost si zaslouží v budoucnosti i celé koupaliště na Bažantnici,“ uvedl Milan Volf, předseda Volby pro Kladno a primátor Statutárního města Kladna.

Pro zajímavost – Sportovní areály města Kladna (SAMK) převzaly do provozu dlouhodobě pronajímaný areál minigolfu, který prošel kompletní rekonstrukcí, při níž byly vydlážděny chodníčky, vybudováno nové místo pro posezení, a především vzniklo 18 nových drah s překážkami z akátového dřeva. Adventure minigolf je svého druhu unikátem. V zadní části areálu, kde v minulosti bývalo hřiště na plážový volejbal, je nově během letní sezony rozložen TEQBALL stůl, na němž si lze zahrát až pět míčových sportů.